Sbor dobrovolných hasičů Kvášňovice uspořádal v sobotu 2. prosince ukončení hasičské sezony 2017, tzv. dohasnou. Dohasné se zúčastnili převážně hasičky a hasiči, kteří se podíleli na uplynulém ročníku hasičské soutěže.

Nejdříve bylo na programu zhodnocení hasičských výkonů za letošní rok, které sice nebyly tak oslnivé jako v předešlých ročnících, přesto některé výsledky stálo za to vzpomenout.

Tým mužů, který byl po většinu sezony oslaben o jednu z opor – Daniela Beránka, litoval, že se mu nepodařilo zkompletovat hattrick vítězství v okrskové soutěži.

Tématem druhé části večera bylo plánování aktivit v oblasti kultury. Hasiči se shodli na obnovení tradice Masopustu, která se v Kvášňovicích už řadu let nekonala a ve vzpomínkách ji mají už jen pamětníci. Rej masek bude chodit obcí 10. února a každý kdo má zájem, se může do této akce zapojit. Po ukončení průvodu se akce přesune do místní hospůdky, kde bude následovat taneční zábava s kapelou, která bude masky doprovázet celé odpoledne.

Na maškarní zábavu pak naváže tradiční hasičský bál, který se uskuteční 24. února a kde nebude chybět tradiční tombola, dámská volenka a drobné občerstvení.