Tradiční pouť svatého Bartoloměje, kterému je zasvěcen zdejší kostel, se rozrostla na třídenní slavnost. Na návštěvníky čekal bohatý program, ze kterého si mohl vybrat každý. (Pokračování textu…)
Tradiční pouť svatého Bartoloměje, kterému je zasvěcen zdejší kostel, se rozrostla na třídenní slavnost. Na návštěvníky čekal bohatý program, ze kterého si mohl vybrat každý. (Pokračování textu…)
Naše hasičky opět vyrazily soutěžit, tentokrát do Sedliště na Memoriál Slávy Horníky. Minulý rok vyhrály, a tak je čekal nelehký úkol v podobě obhajoby titulu. (Pokračování textu…)
Po třetím místě v okrskové soutěži si místní hasiči chtěli spravit chuť v postupové soutěži, která se konala ve Velkém Boru. Minulý rok v Zavlekově v soutěži zazářili a skončili na krásném 7. místě. Proto i letos bylo očekávání veliké. (Pokračování textu…)
V sobotu 13. května se naši hasiči a hasičky zúčastnili hasičské okrskové soutěže v Pačejově. Oba týmy obhajovali první místa z předešlého roku. Muži dokonce mohli vyhrát potřetí za sebou. (Pokračování textu…)
V neděli 30. dubna se odehrálo tradiční stavění máje na hřišti. Vše vypuklo před čtvrtou hodinou, kdy se děti pustily do zdobení máje a jejího věnce ozdobnými fáborkami. Po ozdobení stromku došlo k samotnému stavění máje, které se podařilo velmi rychle a bez komplikací. Poté se lidé mohli občerstvit v postaveném stanu, kde místní hasič a hasičky čepovali pivo, opékali klobásy a připravovali burgery. (Pokračování textu…)
SDH Kvášňovice uspořádal tradiční hasičský bál v místní hospůdce. Místní hasiči a hasičky měli připravenou tombolu, tradiční prodávání jednohubek a fotokoutek. Celým večerem provázela kapela Jenda Band, která zaplněnému sálu hrála až do pozdních ranních hodin.
Pouť se v Kvášňovicích slaví na svátek svatého Bartoloměje, kterému je zasvěcen zdejší kostel a ve kterém se každoročně odehrává poutní mše. Tentokrát pouť vycházela na víkend 27. – 28. srpna. (Pokračování textu…)
Sbor dobrovolných hasičů si na oslavu 120. výročí založení připravil bohatý program. Nejdříve byli oceněni zasloužilí hasiči, kteří byli ověnčeni medailemi. Poté následoval přechod k pomníku padlým vojínům za 1. světové války, kde byl slavnostně položen věnec a zazpívána hymna. (Pokračování textu…)