Kompostéry na bioodpad

Oznamujeme občanům,

že obec Kvášňovice pořídila s přispěním dotačního titulu  50 kompostérů na bioodpad. Tyto kompostéry si mohou občané s trvalým bydlištěm zapůjčit za jednorázový poplatek 500 Kč. Zájemci vyplní leták, který jim byl doručen do poštovní schránky, do konce listopadu, a odevzdají v místním obchodě.

4. 12. bude na OÚ vybrán poplatek a podepsána nájemní smlouva.

Kompostéry budou dodány do konce roku 2021.

Případné dotazy na tel. č. 602 160 622, starosta obce Miloslav Strolený.

Mobilní očkovací tým v Horažďovcích

💉 Ve čtvrtek 25. listopadu 2021 se můžete bez předchozí registrace nechat očkovat proti covid-19 ve městě Horažďovice prostřednictvím mobilního očkovacího týmu (kvalifikovaný zdravotnický personál) Sušické nemocnice.
💉 Očkování zájemců proběhne v době od 09:00 hodin do 12:00 hodin a to na Městském úřadu Horažďovice v prostoru Velké zasedací místnosti v přízemí budovy.
💉 Zájemci o očkování budou mít na výběr mezi jednorázovou vakcínou Johnson & Johnson a dvoudávkovou vakcínou od firmy Pfizer/BioNTech (mobilní očkovací tým opětovně přijede za 3 týdny doočkovat).
💉 Očkovat se bude bez předchozí registrace.

 

Parlamentní volby 2021

Svoz velkoobjemového, nebezpečného a elektroodpadu

Oznamujeme občanům,

že v sobotu 24. 4. 2021 v časných ranních hodinách proběhne svoz odpadů.

U obchodu budou vyčleněna místa na elektroodpad, velkoobjemový a nebezpečný odpad. Prosíme o dodržování třídění odpadu dle sektorů.
 

 

Informace k očkování proti koronaviru

Oznamuje občanům,

že registr pro očkování obyvatel 80+ a zdravotníků bude spuštěn 15. ledna. Ostatní se budou moci registrovat od 1. února.

👉 Očkovací centra

V Plzni jsou kromě Fakultní nemocnice Plzeň také Privamed, EUC Klinika Plzeň. V okresech jsou to pak krajské nemocnice ve Stodu, Klatovech, Domažlicích a Rokycanech a nemocnice v Sušici. Vakcinační centra budou  rozšířena ještě o nemocnici v Plané a v Horažďovicích (zde budou očkovat své zaměstnance a pacienty).

👉 Registrace na očkování (S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka 1221).

👉 Nejčastější otázky a odpovědi k očkování

Prodej známek na popelnice

Oznamujeme občanům,

že v sobotu 9. 1. 2021 od 13:00 do 15:00 se na obecním úřadě budou prodávat známky na popelnice na rok 2021.

Cena známky je 1700 Kč.